DEVREK CHP’DE 7 AYDA 7 PROJE ÇALIŞMASI

15 Ocak 2013 0
DEVREK CHP’DE 7 AYDA 7 PROJE ÇALIŞMASI

HABER MERKEZİ (ANKAYAŞAM)-CHP Kadın Kolları Genel Başkanlığı tarafından yürütülen 7 ayda 7 bölge ANA-dolu yollarında projesinin 7 ayda İlçeler  ayağı   Türkiye genelinde eş zamanlı olarak basın açıklaması ile başlatıldı. Proje kapsamında Devrek CHP İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından ilçe binasında bir basın açıklaması yapıldı.

Türkiye’nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkıyla buluşmak ve yerel seçimler öncesi güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları MYK ve Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan öncülüğünde başlayan CHP’si Kadınları ANADOLU yollarında 7 ayda 7 bölge çalışması tüm hızıyla devam ediyor.

 CHP Devrek İlçe Kadın Kolları Başkanı Emine Kara beraberindeki yönetim kurulu üyeleri, ilçe Başkan Vekili Şenol Bükrü ve  Başkan Yardımcısı Tuncer Biçmen ile beraber konuyla ilgili bir basın açıklamasında bulundu.

 Emine Kara basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türkiye’nin kadın profilini çıkarmak, kadınlara yönelik yerel ve genel kadın politikalarının oluşturulmasına ve geliştirilmesine katkı sunmak, bölgesel sorunlar ve çözüm önerilerine ulaşmak, yöre halkıyla buluşmak ve yerel seçimler öncesi güçlü bir kadın örgütü oluşturabilmek amacıyla Kadın Kolları MYK ve Kadın Kolları Genel Başkanı Hilal Dokuzcan öncülüğünde başlayan CHP’si Kadınları ANADOLU yollarında 7 ayda 7 bölge çalışması tüm hızıyla devam ediyor.Bu çalışma kapsamında düzenlenen, 8-9-10 Kasım 2.İl Başkanları eşgüdüm toplantısı ile bölge çalışmalarında etkinliği artırmak, örgüt içinde iletişim ve eşgüdüm sağlamak, dayanışma ve yardımlaşma ruhunu artırmak ve umudu inancı ve güveni örgütlemek amacıyla 7ayda 7 bölge çalışmasının 7ayda İl çalışmaları ile güçlenmesine karar verdik.

Bu doğrultuda;

• Ortak Hedef

• Ortak Söz

• Ortak Eylem

• Ortak Davranış

Biçimi geliştirmek öne çıkmaktadır.Dolayısıyla il ve ilçelerde yapılacak çalışmaların arttırılması ve eş zamanlı olması önemli hale gelmektedir. Bunun için 7 ayda 7 bölge çalışması 7 ayda İllere, uygulanabilecek hale getirilmiş ve illerin 7 aylık çalışma planları ve programları il başkanları toplantımızda hazırlanmıştır. Bu çalışmadan sonra 7ayda ilçe, 7 ayda mahalle, 7 ayda sandık çalışmasına geçilecektir. Burada hedef seçimlerin iki ana unsuru olan Kadınlar ile Sandığı bir araya getirecek bir çalışmayı en etkin biçimde gerçekleştirmektir.

Türkiye ‘nin dört bir yanında , bugün; 15 Kasım 2012 günü saat 11:00 ‘de ; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda yürümekten onur duyan Cumhuriyet Halk Partisi ‘nin tüm il kadın kolu başkanları, ilçe kadın kollarının başkanları ve kadın kollarımız ile birlikte tek ses, tek yürek oluyoruz.

Tüm iller, “Yerel seçimlere giderken, 7 ayda iller” çalışmamızı başlatıyoruz. Gidilmedik yer, çalınmadık kapı, sıkılmadık el bırakmayacağız.Çalışmalarımız boyunca ana vurgumuz Eşit Temsil Eşit Katılım talebimizi arttırmak, kadının sesini çoğaltmak ve bu sesi paylaşmak olacak. Yaşadığımız tüm olumsuzluklara karşı umudu inancı ve güveni örgütlemek birincil görevimizdir. Ülkemizin her şeyden çok birliğe ve bütünlüğe,sevgiye ve saygıya ihtiyacı var.

Daha mutlu daha huzurlu bir hayat için tek ses, tek güç, yek yürek olmaya ihtiyaç var. Bu güç kadınlardan gelecek. ANA-dolu’nun kadınlarından. Başaracağız. Sol açık yola çık Haydi kadınlar Barış-Bolluk-Bereket için siyasete.”

 

 Yorum Yap »