ERİKLİ’NİN SORUNLARINA KEŞAN ÇÖZÜM GETİRECEK

25 Şubat 2013 0
ERİKLİ’NİN SORUNLARINA KEŞAN ÇÖZÜM GETİRECEK

ERDOĞAN DEMİR (KEŞAN)- Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi’nin altyapı hizmetleri Keşan Belediyesi’ne devrediliyor.

 Keşan Belediyesi’nde gerçekleştirilen toplantıda Keşan Belediye Başkanı Opr. Dr. Mehmet Özcan, “Kooperatifte görev değişikliği oldu ve alınan karar doğrultusunda altyapı hizmetlerinin belediye eliyle yürütülmesi istendi. Biz de alınan karar gereği teknik kadrolarımızla görüşmelerde bulunduk. Kooperatifin tüzüğü gereği devir için belli bir süreç var ve bu nedenle ilk dönemlerde kooperatif işlerinin yürütülmesi beraberce olacak. Bu bir nevi geçiş dönemi olacak. Kooperatife teknik destek vereceğiz ve çalışmalar belediye prosedürlerine uygun olacak.” dedi.

Erikli Sahili Turizm Geliştirme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aras , Belediye ile kooperatifin geçiş döneminde yönetim ve hizmet anlamında uyumu yakalayacaklarını dile getirdi.

IMG_9526-300x200 erikli

Aras, kooperatifin tam devri ile ilgili olarak da bu yaz üyelere konuyu aktaracaklarını, derinlemesine bir onay alınması gerektiğini ve bunun alınmasına sorun yaşanmayacağına inandığını anlattı.

Yaşar Aras, Erikli’deki vatandaşların MOBESE de dahil olmak üzere birçok hizmet beklediğini bu hizmetlerin de sırasıyla ortaklaşa şekilde çözümleneceğini kaydetti.

 

 

 

 Yorum Yap »