Esra Bozkurt’tan Adıyamanlı gençlere burs desteği

29 Ocak 2012 0
Esra Bozkurt’tan Adıyamanlı gençlere burs desteği

Atlas jet’in finans direktörü Adıyamanlı Esra Bozkurt, üniversite öğrencilerine verdiği burs desteğini istihdam etmede de sürdürecek.

Adıyamanlılar Vakfı ‘nın üniversitelere verilen burs töreninde  bulunan burs destekçilerinden  Adıyaman eski milletvekili Mahmut Bozkurt’un kızı ve Atlas jet’in finans direktörü Esra Bozkurt, “Unutulmamalıdır ki inanan insan her zaman başarılı olmaya mahkûmdur. Girişken olmak, azimli olmak veya bu ekiplerin bir parçası olmak başarıyı etkileyen en önemli faktördür. Her şeyden önce itibarınızdan ödün vermeyeceksiniz.”dedi.

Bozkurt konuşmasını ” Kaybedilen para yerine gelebilir ama itibarın geri dönüşü asla olamaz. Ben Adıyaman doğumluyum ve Adıyamanlı olmaktan da her zaman gurur duyuyorum. Adıyaman hepimizin imrenerek gurur duyduğumuz bir memlekettir. Adıyaman’a ve Adıyamanın geleceğin gençlerine sahip çıkmak hepimizin boynunun borcu olmalı. Bu sorumluluğun farkında olmamız lazım”  şeklinde sürdürdü.

Üniversite öğrencileriyle sohbet ederek sorunlarını dinleyen Esra Bozkurt, çok idealist bir ailenin idealist çocuğu olduğunu belirterek,”Her öğrencinin mutlaka ideallerin olması gerektir.Her şeyden önce paylaşmayı bir sorumluluk olarak göreceğiz. Bu sorumluğunu kanıtlamak için de her şeyden önce kendi memleketimizin insanlarına sahip çıkmakla mükellef olacağız. Unutmamalıdır ki bir öğrencinin ihtiyacı sadece burs almaktan ibaret değildir. Sosyal ilişki düzeyimizi çok geniş kapsamda ele almakla birlikte öğrenmeyi, araştırmayı ve başarmayı becermemiz gerekir. Aksi halde hayatta başaralı olmamız çok zor olabilir” dedi.

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal ise,  “Her yıl çok sayıda üniversite öğrencilerimize burs hizmetinde bulunarak, bu anlamda yeni yetişen gençlere  örnek olma özelliğini gösteren Esra Bozkurt hanımefendiye vakfımız adına şükranlarımı sunuyorum. Gelecekte bilgi birikimi başta olmak üzere istihdam alanında da gençlerimize büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum” açıklamasında bulundu.Yorum Yap »