HAK VE ADALET PARTİS’İNİN (HAP) TARİHİ, KÜLTÜREL, MİLLİ VE ULVİ DEĞERLERİN SAVUNUCUSU, ATATÜTÜKÇÜ GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK…

16 Eylül 2013 0
HAK VE ADALET PARTİS’İNİN (HAP) TARİHİ, KÜLTÜREL, MİLLİ VE ULVİ DEĞERLERİN SAVUNUCUSU, ATATÜTÜKÇÜ GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK…

Mekezi ve Milli Çatı Partisi Konumunda olan, Hak Ve Adalet Partisi (HAP)  Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk ile röportaj gerçekleştirdik. Öztürk, 1952 Burdur doğumlu, evli ve iki çocuk sahibi. İktisat bölümü mezunu ve sanatla ilgileniyor. Devletin değişik kademelerinde üst düzey bürokrat olarak görev yaptı.  HAP partisinin kurucusu ve genel başkanlığını yürütüyor. Aynı zamanda Doğru Yol Partisi (DYP) kurucularından.  Antalya’da DYP Teşkilatını İlk kuran ve üç yıl da il başkanlığını üstlendi. Süleyman Demirel ile beraber çalışmalarda bulundu.

Merkez ve Milli Çatı Partisi konumunda olan, Hak Ve Adalet Partisi (HAP ) Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk, iktidar partisinin Türkiye’yi getirdiği noktadan millet olarak memnun olmadıklarını, Türkiye’de bulunan muhalefetinde başarılı olamadığını söyleyerek, Türkiye’deki parti enflasyonuna rağmen HAP Partisi’ni kurduklarını söylüyor.

Öztürk, Erkan Mumcu ile Mehmet Ağar’ın merkez sağda DP çatısı altında birleşme çalışmalarının büyük bir başarısızlıkla sonuçlandığını ve seçimlere giren DP’nin aldığı oyla merkez sağın temsilcisi olmayı başaramadıklarını belirtiyor.

Öztürk,  DYP’nin misyon ve vizyonunun DP çatısı altında tekrar toplamaya çalışılarak büyük bir yanlışa imza atıldığının ifade etti.  Öztürk’e göre;  DYP, çakma DP çatısı altına alınarak bitirilme noktasına getirildi. Kurulan DP’nin ne DYP ile nede geçmişteki DP ile bir alakası bulunuyor! İktidarda yer alan Ak Parti’yi, politikaları ile ülkeyi bölünme sürecine getirdiğini, Cumhuriyet değerlerini yok ettiği, Atatürk mirasına ihanet ettiği iddia ediyor. Öztürk, muhalefet partilerini de eleştirerek, görevlerini yapamadıklarını ve bu yüzden bayrağı merkez milli çatı partisi HAP’ı oluşturarak iktidara taşımak istediklerini söylüyor.

Röportajımız sırasında Öztürk’ün Gezi olayları için, “Gezi olayları birkaç ağaç için yapılmadı, Ankara’da ki birkaç odun için yapıldı!” benzetmesi bizim çok hoşumuza gitti. Röportajımızı zevkle okuyacağınızı düşünüyoruz.

MERKEZ ve ÇATI PARTİSİ KONUMUNDA OLAN, TARİHİ, KÜLTÜREL, SOSYAL, AHLAKİ, MİLLİ ve ULVİ, DEĞERLERİN SAVUNUCUSU, ATATÜRKÇÜ,HAK VE ADALET PARTİSİ GENEL BAŞKANI YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK İLE…

YİĞİT ZEKİ ÖZTÜRK…

DYP, 27 Mayıs 2007 tarihinde Erkan Mumcu ve Mehmet  Ağar, reddi miras yaparak ihanete uğrattılar. DYP misyonu, vizyonu ve tabelası ile beraber çöpe atıldı. Onun yerine çakma Demokrat Parti (DP) kuruldu. DYP, Süleyman Demirel’in Zincirbozan’da hapishanede aziz hatıraları ile kurulmuştu. Bu bayrağı Demirel köşke çıkardı. Parti, Tansu hanıma teslim edildi ve Tansu Çiller girdiği beş seçimde partinin oylarını düşürerek baraj altında kalmasına neden oldu.

Merkez sağda partileri toplamak isteseydiniz, çakma bir Demokrat Parti ile değil, misyonu ve vizyonu ile DYP çatısı altında toplanmalıydı.  Yeni kurulan DP, DYP’nin şaha kalkmış atının yönünü sağdan sola çevirerek ve bir ayağını topal hale getirerek Sütçü Beygiri yaptılar. Hatta haritalarında Kıbrıs bile yoktu. Kıratı şahlandıracağız diyen Mehmet Ağar ve Erkan Mumcu birleşmeyi bile tamamlayamadı. Hatta DP, Haydar Baş ile seçime girdi. Yeni kurulan DP merkez sağın temsilcisi olsaydı en az yüzde 10 oy alırdı ama bunlar başaramadı. Demirel’de bunun farkındaydı ve destek vermedi. Devam eden süreçte AKP, CHP, MHP haricindeki tüm partileri meclis dışı bıraktılar.

Vatandaş, merkez sağı dışarda bırakarak birleşin mesajı verdiler ama doğru adımlar atılmadı. Türkiye’de 70’in üzerinde parti var. Bu kadar parti varken bir parti kurmak doğru mudur diye sorgulayabilirsiniz ama merkez sağda birleşmeyi hiçbir parti beceremediği için biz bunu başarmak istiyoruz.

Ak Parti 10 yılı aşkın iktidar döneminde Cumhuriyet kazanımlarını çok güzel kullanıp, arkasında da hançerlemiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin devlet gücünü arkasına aldı, NATO’nun ikinci büyük ordusunu ne hale getirdiler. Paşalarımızı hapishaneye attılar. Uydurma suç dosyaları ile 30 yılda bin bir zorluklarla ve emeklerle paşa olan bir askeri içeriye attılar. Paşaların elinde topları, tüfekleri ve her türlü silahlı imkânları varken darbe yapmamış, bir insanı öldürmemiş olmalarına rağmen, 40 bin vatandaşımızın ve 8000 Mehmetçiğimizin katili (üzerine basarak belirtiyorum bebek katili) PKK ile savaşmalarına rağmen böyle bir bedel ödediler. Açılımım bedelini ödediler.

Hukukla oynadılar, yazılı ve görsel basını susturdular. Sonuçta 75 milyon sustu. Hatta Türkiye’de yer alan 70 partiden 68’i sustu ve sindi. Dışarıda bir Ak Parti ve karşısında konuşan bir biz kaldık. Türkiye’nin bölünme partisi olan Ak Parti ülkeyi bir iç savaşa götürüyor. Asil Bir ailenin, asilTürk milletinin evladı  ve Cumhuriyet ve Atatürk çocuğu olarak, Atamızın Bizlere verdiği Gençliğe Hitabesi, Görev Belgesi’nden, Bursa Nutuk Ve Söylemlerinden FEYZ Alarak, Güç Alarak Bu görev üstlendik. Atatürk’ün dediği gibi ‘O Asil Kan Damarlarımda Mevcut’. Bu değişten feyz alarak, vatansever arkadaşlarımız ile bu yola çıktık. Biz Ak Parti’nin bu ülkede bozduğu, Hakkı,Hukuku, Milli Birlik ve Beraberliği, Kardeşliği, Tekrar Kurmak Sağlamak Hakkı, Adaleti,  ki Hz. Ömer’in adaletini, sağ-sol ayrımı yapmadan, Halkla Birlikte Hakça Bir Düzen Kurmak İçin, hem merkez sağı hem de merkez solu bir araya getirmek için kurulun bir Merkez Milli Çatı partisiyiz. Biz Kuvay-ı Milli Ruhunu canlandırmak için kurulduk. Bizim Parti Kurucularımızın tamamı değişik partilerin Temsilcilerinin katılımıyla kurulan Merkez Ve Milli Çatı Partisiyiz. Hepimiz bu milletin binlerce yıllık tarihi derinliğinden süzülüp gelen Cumhuriyet ve Atatürk Çocuklarıyız. BİZ; Dil, Din, Irk, Cins, Cinsiyet, Mezhep vb. ayrımı yapmayan ki yapmadan, teröre bulaşmamış herkesle, her Kuruluşla, her partiyle kucaklaşmak için kucaklamak için, BİR olmak, DİRİ olmak, BİZ olmak ve İKTİDAR OLMAK için, Birleşmek İçin, kurulan Merkez Milli Çatı Partisiyiz. Biz sadece siyaset yapmayacağız. Türkiye’de kim olursa olsun, aklınıza kim gelirse gelsin herkesi  Tek Vücut, Yek vücut yapmak için uğraşacağız.

Dini ve etnik kökeni farklı olan atalarımızın hepsi Kürdü, Türkü, Lazı, Abazası, Çerkezi, Manavı, Sunnisi, Alevisi vb. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, İnönü’de can verdi, kan verdi. Konuşmaya gelince, yabancıya bir çakıl taşını bile vermeyiz diyenlerin bugün şehit kanlarıyla sulanmış vatan toprağımızı yabancılara nasıl peşkeş çektiklerini çok iyi biliyoruz. Yabancıya vermezler ama Ak Parti 10 yılda 34 Milyon metre kare varan vatan toprağını sattı AKP. Sata sata da bitiremediler… Tatil bölgelerimize bir bakın, oralarda önemli topraklar satıldı. GAP bölgesinde Yukarı Mezopotamya’da bir sürü toprak, verimli araziler Yahudilere, Haçlı zihniyetine, İhtilaf Kuvvetlerine  Ak Parti  iktidarı sattı. Adıyaman, Antakya bölgelerinde bir sürü toprak İsrail’e satıldı. Bu topraklar için Kazım Karabekir, Fevzi Çakmak, İsmet İnönü ve Atatürk başta olmak üzere, yüce Türk milleti can verdi, kan verdi. Dağlarından ovalarında bal akan, bütün dünya milletlerinin gıpta ile baktığı bu cennet ülkeyi düşmandan arınmış olarak bize temsil ettiler. Allah karşıma kul hakkı ile gelmeyin diyor. Bu devleti kuranların bu devlet üzerinde kul hakkı yok mu? Kurtuluş Savaşı’nda Türk’ün, Laz’ın, Çerkez’in, Kürdün, Abazanın, Boşnakın, Manavın, Alevinin, Sunninin ki tüm milletimizin, kardeşlerimizin ve can vermiş bir sürü etnik grubun, atalarımızın kul hakkı yok mu? O insanlar canlarını bizim için verdi ama bugün ülke emperyalist güçler, Haçlı zihniyeti tarafından yine işgal edildi.

BOP başkanı başımızda. BOP’un anlamı Afrika’dan Ortadoğu’ya, Basra Körfezine kadar enerji kaynaklarının yüzde 73 ününün üzerine emperyalist güçlerin oturması, emelleri vb. değil midir? İkinci bir İsrail devleti kurmak değil midir? Ata’sına ihanet eden insanlar bu ülkenin başında nasıl duruyor.

TÜRKİYE’DE İKTİDAR OLMUŞ BİR PARTİ NEDEN KENDİ ÜLKESİNE İHANET EDER?

Ak Parti’nin gerçek oyu yüzde 52 değil. Yüzde 30’u aşmaz. Seçim sistemimiz yüzünden bu kadar oy alıyor. Atatürk’ün kurduğu ülkede vekil ve başbakan oldular. Binlerce Lira alıyorlar ve Atatürk’ün ilkelerine ihanet ediyorlar. Türkiye’de 72.5 millet yaşıyor. Teröre bulaşmamı, bayrağına ve toprağına sahip çıkan herkes kardeşimdir. Ancak bunların bilinçli olarak oralara getirildiğini düşünüyorum ve bu amaçla hareket ettiklerini görüyorum. Biz iktidara geldiğimizde bunlardan hesabı soracağız. Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Türklükten rahatsız oluyor. Cumhurbaşkanı da onay mevkii olarak tasdik ediyor.

Savundukları Mısır’ın eski Başkanı Mursi’ye bakalım. İnternet ortamında yazılanlara bakılırsa bu adam ölmüş karın ile 8 saat içinde cinsel ilişkiye girebilirsin diye kanun çıkarmaya çalışan bir adam. Böyle bir adamın peşinden gidiyorlar. Bunu hangi vicdan kabul edebilir. 9 yaşında evliliğe izin veren zihniyetin peşinden gidiyorlar. Irak’ta milyonlarca kişi öldürüldü, sayısız kadına tecavüz edildi ama bir damla gözyaşı dökmediler…

Bunlarla beraber olan Fettullah Gülen’de derin bir din adamı olmalı ki,10 kusur yıldır ABD’de yaşıyor ama neden gelmiyor?! Duyuyoruz bazı okulları, değişik ülkelerde, ABD ajanlığı yaptı diye kapatılmış!

Halkımız bunlara nasıl inanıyor derseniz, halkımıza karşı dini kullandılar. İyi de hatiplik yapıyorlar. Kadercide bir milletiz. Bunlar bir araya gelince devletin elindeki imkânlarla birleştirince çok güzel insanları kendilerine inandırıyorlar ya da inanmak zorunda bırakılıyorlar. Vatandaşımız çok fakir. İktidarlar emekliyi, memuru, dulu maddi anlamda memnun etmedi. Halkımız asgari ücret ile geçinmeye çalışıyor. Asgari ücret kadar kira ödüyorlar. Devlet fonlarını çok iyi kullanıyorlar. Herkese kömür, makarna dağıtıyorlar. Böylelikle vatandaşta günü kurtarmak için inanıyor.

Türkiye ekonomi büyük bir tehlikede. Sıcak para kadar tehlikeli bir ekonomi yok. Sıcak parayı çektiler mi Yunanistan’dan İspanya’dan daha kötü hale geleceğiz.

BİZ; MİLLİ ve ULVİ TÜM TARİHİ, KÜLTÜREL, DEĞERLERİ AYNI POTADA ERİTEN ATATÜRKÇÜ MERKEZ VE MİLLİ ÇATI PARTİSİYİZ. HAK VE ADALET PARTİSİ (HAP )olarak,T .C.Devletinin Kurucusu, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün, Silah Arkadaşları, İsmet İnönü’nün, Celal Bayar’ın, Adnan Menderes’in, Bülent Ecevit’in,Turgut Özal’ın ve Süleyman Demirel’in misyonunu ve vizyonunu devam ettiriyoruz.  Biz sağ sol ayrımı yapmadan merkez milli çatı partisiyiz. Geçmişteki liderlerimiz bizim kazanımlarımızı elde etmiştir. Bu devlet büyüklerimiz bizi bugünlere getirdi ve 75 milyon kucak açmıştır. Bizim kırmızı çizgilerimiz, teröre bulaşmamış, bayrağına, Cumhuriyet değerlerine sahip ve Atatürk’ün yolunda ilerleyen herkese kapımız açık. Şimdi ki hükümet Cumhuriyet’in edinimlerinin hepsini sattılar ve yatırım yapmadılar. Alternatif bir parti yoktu ve bugün biz karşılarına çıkıyoruz.

HAP’IN KURULUŞUNUN EN ÖNEMLİ NEDENLERİNDEN BİRİDE MUHALEFETİN YOK EDİLMESİDİR

Bizim kurulmamızın en önemli nedenlerinden biri de CHP ve MHP’dir. Bu partiler mecliste ve bir güç. CHP, Atatürk’ü sömürerek buralara geldi ama bugün Hüseyin Aygün, Atatürk soykırımcı diyor. Bugünkü CHP çakma bir partidir. MHP, Apo’yu asmıyor, kalkmış Erdoğan’a ip atıyor. Bunlar kendi milletvekillerini kurtaramıyor hapiste. Millete mi faydaları olacak. Hatta Erdoğan’ın gelmesini sağlayan Baykal değil mi? Bunlardan umut yok. Bu bayrağı bunlar eline almıyor ve görev bize düşüyor. Bugün Tansu Çiller nerede? Mesut Yılmaz nerede? Süleyman Soylu nerede? Erkan Mumcu ve Mehmet Ağar nerede? İlhan Kesici nerede? Sivil Toplum Kuruluşları nerede? Kimse Türkiye için bayrağı eline almaya cesaret edemiyor, korktular ve sindiler. Biz bütün bunlara rağmen Cumhuriyet çocuğu olarak herkesin sindiği bir ortamda bütün parti teşkilatlarımız ile bir araya geldik ve bayrağı taşımaya karar verdik. Muhalefet başarılı olsaydı bize gerek kalmazdı. Biz parti enflasyonu olan bir ülke de parti kurmaz idik ama bu nedenlerle siyasete atıldık. Birçok parti ile birleştik. Genel seçimlere de katıldığımız kesinleştiği zaman milletvekili de transfer edeceğiz.

BİZİM KAPIMIZ VATANINI SEVEN HERKESE AÇIK

Biz insanların gözünü boyamak için söylemler yapan insanlar değiliz. Biz atasını, bayrağını, kitabını, insanlarını seven insanlarız. Biz teröre bulaşmamış ve ülkesini seven herkese kapımız açık. Biz birleştireceğiz. Doğu milleti temiz insanlardır. Kürdü doğa vurmuş, kötü yönetimler vurmuş, kimse bunlar ne yer ne içer diye soran olmamış, fabrika açmamış. Koruculuk vermiş her iki tarafı da silahla buluşturmuş. Bu temiz inşaları terörün ve mafyanın kucağını itmiş.

Biz barıştan yanayız. Ülkemiz savaştan yoruldu. Ülkenin birliğe ihtiyacı var. Başımızdaki kişilerde durmadan savaş diyor. Biz 30 Eylül’den sonra seçime giren parti olacağız ve programlarımızı açıklayacağız. Biz halkın karşısına projelerimiz ile çıkacağız. Ülkenin değerlerini iyi kullanacağız. Tarım ülkesinden saman ithal eden ülke pozisyonuna düşürdüler. Limanları sattılar. Yarın bir savaş olsa ne olacak diye düşünmediler. Enerjiyi, ulaşımımızı en stratejik yerlerimiz düşmanlara satılmış.  Dost dedikleri ABD, Avrupa bir avuç insanın yanında oluyor ve bizi soykırım ile suçluyorlar. Bizim dostumuz değil onlar.

Ak Parti iktidara geldiğinde komşularla sıfır sorun demişti ama Türkiye’yi, sıfır komşulu bir ülke durumuna getirdiler. Azerbaycan’a abilik yapmadık. Dış politikalarımız iflas etti. Bir tarihte Esad’a gidiyorsun, dolaşıyorsun onunla, özel uçakla kızının düğününe getiriyorsun ama birden en azılı düşman oluyor. Esad ile uğraşacağına Kandil ile uğraş. Biz iktidara gelirsek 365 gün içinde Kandil’e gireceğiz.

ABD, milyonlarca insanı öldürüyor Irak’ta bizim BOP başkanı da ABD askerlerinin ülkelerine dönmesi için dua ediyorlar. Bunların dış politikası bitmiştir. Türkiye tarihinde görülmemiş bir şey yaptılar. İnsanları besleyip eğittiler sonra da başka bir ülkeye gönderip savaşın dediler. Yaralandıkları zamanda tedavisi bizden dediler.

 

KÜRDİSTAN ADI ALTINDA İKİNCİ BİR İSRAİL DEVLETİ KURDURMAYA ÇALIŞIYORLAR

İsrail halkı kurulduğu günden beri savaşıyor ve yorgun. BOP projesi ile Kürdistan adı altından yeni bir İsrail devleti kuracaklar. Ortadoğu’da enerji kaynaklarına ulaşmak için böyle bir proje geliştirdiler. Okları Kürdistan’a çevirip İsrail’i rahatlatacaklar.

Gezi olayları birkaç ağaç için değil Ankara’da ki bazı odunlar için yapıldı. Vatandaşı çok sıktılar. Bu gençliği anlamadılar. Gençlik ve kadınlarla ülkemiz ikbale erişecek. Biz kadınlara ve gençlere ön saflarda görev vereceğiz. Biz gençlerimizi kullanmayacağız, sahip çıkacağız ve bu ülkeyi emanet edeceğiz. Şimdi ki gençlik uyandı. İçindeki bulundukları yaşantıyı biliyorlar ve ülkenin nereye götürüldüğünü biliyorlar. İktidar gençleri kandıramıyor. Başbakan, Atatürk ile Türkle,Türklükle,TC  ile Bayrakla Tüm Milli Değerlerimizle uğraşmaya başladı. Bayrak ile insanların boş yatakları ile uğraşmaya başladılar. Ama millet uyandı. Bu milleti ayağa kaldırmak çok zordur ama Başbakan bunu başardı. Ak Parti böyle devam ederse sonu iyi değil, Allah Başbakanı Islah Etsin. Bu Yaptıklarının Hesabı birgün Sorulur Ah Yerde Kalmaz Gün Gelir İlahi Adaletde Sorar, Türk Adaletide Solar. Sayın Başbakan BOP pisliğine çukuruna düşmüş bir türlü çıkamıyor. Etrafındaki dalkavukları, yağcıları/yalakaları danışmanları Sayın Başbakanı çok Konuda yanıltıyor. Sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan uyansın Artık Ülkeyi Nereye Götürdüğüne Getirdiğine Bir Baksın. Ekonomiyi Alt Üst Etti. Türkiye’yi Önümüzdeki Günlerde Aylarda Büyük Bir Ekonomik Kriz Bekliyor. Sıcak Para Bir Çekilirse Türkiye, Ekonomi Tepe Takla Gelecek. Ak Parti İktidarı Kasten Ülkeyi Bilinçli Olarak Ülkeyi ,Ekonomiyi,Uçuruma Sürüklüyor ve Bölüyor İç Savaşa Sürüklüyor. Ateşle Oynuyor: Gençlik Güvenpark’ta Başbakanlığa kadar dayandı ama içeri girmedi. Gözlerini korkuttular. Başbakan ben yüzde elliyi evinde zor tutuyorum diyor. Ne yapacaksın ihtilal mi? Başbakan çağrı yapsa yüzde elli değil kimseyi getiremez zaten.Merkez Ve Milli Çatı Partisi Konumunda olan, Atatürkçü, Hak Ve Adalet Partisi’nin Adı Gibi Yiğit Olan Genel Başkanı Yiğit Zeki Öztürk Diyor ki: Biz Bölen Değil Birleştireniz, Parçalayan Değil Bütünleştireniz. Düşün Peşimize Sende Kurtul Vatanda Kurtulsun. Demokratik Yollardan Demokratik Şartlarda Bu İktidar Bu düzen Değişecektir. İlk Seçimlerde Ak Partiyi Sandığa Gömeceğiz.Zaten Miyadı da Doldu Artık..!

IMG_0498 IMG_0535 IMG_0522 IMG_0512 IMG_0510 IMG_0502Yorum Yap »