Sezgin Group, “40 franchise” daha verecek…

17 Ocak 2012 0
Sezgin Group, “40 franchise” daha verecek…

Türkiye takı sektörünün öncü markalarından Sezgin Group, kendi işini kurma hedefinde olan girişimcilere sunduğu fırsatlarla bir yandan büyümeye devam ederken, bir yandan da girişimcilerin yüzünü güldürüyor. Sezgin Group 2012 yılsonuna kadar Hong Kong, Dubai, İspanya ve ABD’de mağaza açarak yurt dışında da büyümeye devam edecek.

60 yılı aşkın süredir mücevherat ve aksesuar sektöründe faaliyet gösteren Sezgin Group, 2011 yılını %30 büyüme ile kapatarak, sürdürdüğü franchise çalışmalarıyla hızlı bir büyüme grafiği çiziyor.

Özellikle So Chic ve Fix Silver markalarıyla verdiği franchise’lar ile kendi işini kurma niyetinde olan pek çok kişiye kazançlı bir fırsat sunduklarını belirten Sezgin Group Genel Müdür Yardımcısı Fehmi Kurdik, “Üç markamıza ait şu anda 104 mağazamız bulunuyor. Bu mağazaların %80’i franchise. Bu yılsonuna kadar toplamda 40 franchise verme hedefimiz var. Biz franchise ile büyümek istiyoruz. Yüksek getiri sağlayan markalarımızla hem kazanmak hem de kazandırmak, ekonomiye olan katkımızı iş ortaklarımızın da kazandığı bir yapı ile sürdürmek amacındayız” diyerek, hedeflerinin altını çiziyor.

Girişimcilik fikirlerini Sezgin Group markaları ile sürdürmek hedefinde olanlara çeşitli ayrıcalıklar tanıdıklarını belirten Kurdik, franchising’e ilgi duyanlara şu tavsiyelerde bulunuyor: “Franchise için öncelikli olan doğru ve güvenilir markalarla çalışmak. Günümüz işletme giderlerini göz önünde bulundurduğumuzda ilk karşımıza çıkan konu hiç şüphesiz yüksek kar marjı. Kazandıran yatırımlara ve markalara yönelmek… Sezgin Group olarak So CHIC, Fix Silver ve Moj gibi dünya çapında ilgi gören markalarımızla, bu yöndeki beklentileri rahatlıkla karşılıyoruz. Bununla birlikte franchise bedeli almayan, güçlü ve güvenilir ender kuruluşlardan biriyiz.Yorum Yap »