YENİMAHALLE HAYVAN BARINAĞI’NA ZİYARET

05 Ekim 2012 0
YENİMAHALLE HAYVAN BARINAĞI’NA ZİYARET

ANKARA (ANKAYAŞAM)-Yenimahalle Belediyesi’ne bağlı Macunköy Hayvan Barınağı, Hayvanları Koruma Günü’nde miniklerin akınına uğradı. Yenimahalle sınırları içinde bulunan özel bir okulda eğitim gören minik öğrenciler, öğretmenleri eşliğinde Yenimahalle Belediyesi’ne ait hayvan barınağını ziyaret etti. Hayvan barınağını veteriner eşliğinde gezen çocuklar, barınak ile ilgili bilgi aldılar.

Elleriyle beslediler

Yavru köpekleri seven çocuklar bol bol fotoğraf çektirdi. Evlerinden getirdikleri yemek artıkları ve bayat ekmekleri tüylü dostlarına elleriyle yediren öğrencilerin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Gitme vakti geldiğinde yavruları kucaklarından indirmek istemeyen çocuklar sık sık barınağı ziyaret etmek istediklerini ifade ettiler.

Okul Müdürü Elif Çelebioğlu ise,  “Çocuklarımıza hayvan sevgisini bu yaşta aşılamak hepimizin görevi ve onların gezerek, görerek öğrenmeleri eğitimleri açısından da çok önemli. Bize bu imkânı sağladığı için Yenimahalle Belediye Başkanımız Sayın Fethi Yaşar’a teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.Yorum Yap »